Вирощування геліотропа з насіння в домашніх умовах

Вирощування геліотропа з насіння в домашніх умовах

Геліотроп — це витончена рослина з чудовим ароматом та гарними квітами, що ніби слідують за сонцем. Назва має грецьке походження і означає «той, що рухається за сонцем». Завдяки селекції сучасні гібриди геліотропа стали більш компактними і зацвітають раніше. Висаджувати його можна як у відкритий ґрунт, так і в горщики. Вирощування геліотропа з насіння — це простий і цікавий процес, який під силу навіть початківцям.

Для квітки характерні дуже красиві суцвіття, діаметром до 15 см, що складаються з дрібних квіточок. Геліотроп має чудовий аромат. Гібридні рослини можуть досягати не більше 50 см у висоту, хоча в природі геліотропи виростають до двох метрів. У минулому з геліотропа виготовляли перші парфуми. Рослина має ніжний ванільний аромат, що стає особливо насиченим у вечірній час.

 

Ця рослина вирощується вже багато століть, але зараз з’явилися гібриди, які мають рівні стебла та раніше починають цвісти. Якщо ви вирощуєте геліотроп із насіння, будьте готові до того, що спочатку рослина цвістиме нерівномірно. Збирати насіння з рослини не рекомендується — краще купити їх у магазині, оскільки вони доступні за ціною. На зиму кущ геліотропа викопують, пересаджують у горщик і залишають у приміщенні з температурою +15…+18 °С.

Вирощування геліотропа з насіння

Вирощування геліотропа з насіння в домашніх умовах

Отже, як виростити геліотроп із насіння? Найкраще купувати насіння у перевірених виробників. Геліотроп можна розмножувати трьома способами:

  1. Живцюванням.
  2. Поділом куща.
  3. Посівом насіння.

Вирощування геліотропа з насіння в домашніх умовах

У середньому з моменту проростання до початку цвітіння проходить близько 80 днів. Рослина дуже теплолюбна і не переносить морозів.

Насіння геліотропа досить великі за розміром. Для посіву краще обирати легкий, дренований та повітропроникний ґрунт. Можна приготувати його самостійно, змішавши торф, чорнозем, пісок і перегній у рівних частинах. Кислотність повинна бути не вище 6 рН. Якщо ви придбали готовий ґрунт від надійного виробника, перевіряти кислотність необов’язково.

Вирощування геліотропа з насіння в домашніх умовах

Чим крупніше насіння, тим сильніша їхня проростаюча здатність. У контейнер або плошку насипте зволожений ґрунт, зробіть борозенки і розкладіть насіння на відстані 1 см одне від одного, зверху присипте піском. Полийте поверхню з пульверизатора, розмістіть контейнер у тепле місце або міні-теплицю з температурою +22…+24 °С. Занадто холодна чи занадто гаряча температура може вплинути на процес проростання.

Є ще один цікавий спосіб посіву. Вам знадобляться універсальний ґрунт, сніг, контейнер, гаряча вода і насіння. Помістіть ґрунт у контейнер і полийте його кип’ятком для знищення шкідників. На поверхню покладіть сніг, який при таненні «затягне» насіння на потрібну глибину. Розкладіть насіння на снігу за допомогою зубочистки, накрийте контейнер пакетом і залиште в освітленому місці для проростання.

Вам буде цікаво Як виростити ешольцію з насіння: поради квітникарів

Як доглядати за сіянцями

  1. Після появи сходів геліотропа необхідно забезпечити молоді рослини достатнім освітленням, використовуючи фітолампи або розмістивши їх на сонячному підвіконні.
  2. Поливати сіянці потрібно помірно, не допускаючи пересихання ґрунту, але й уникати застою води, щоб не викликати загнивання коренів.
  3. Коли сіянці сформують перші два справжні листочки, їх слід пікірувати у більші горщики, забезпечивши достатній простір для кореневої системи.
  4. Розміщуйте сіянці у приміщенні з температурою близько +20 °С, уникаючи протягів та різких перепадів температури.
  5. Для зміцнення сіянців можна починати поступове загартовування — щодня виносити їх на відкрите повітря, поступово збільшуючи час перебування на вулиці.

Після висадки рослин у відкритий груунт, влітку геліотропу потрібен рясний полив, взимку — помірний. Найкраще вирощувати його на сонячних ділянках, забезпечуючи регулярне обприскування. Температура взимку повинна бути близько +10 °С. Рослини пересаджують щороку навесні, а для красивої форми куща геліотроп прищипують. Він чудово розмножується живцюванням.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *